Electronic Security Systems

Building Security Systems / Fire Detection and Warning Systems

Fire Detection and Warning Systems

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri; bina, fabrika, tesis, iş merkezi, yapı ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem canı hem de malı korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararları düşünüldüğünde diğer güvenlik sistemlerine göre ne kadar önemli bir yere sahip olduğu daha net anlaşılabilir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri, yürürlükteki yangın yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda Yangın Algılama Sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.

Projelerimizde ihtiyaca göre gerek konvansiyonel gerekse akıllı adresli sistemler kullanılarak çeşitli uygulamaları proje aşamasından sistemin devreye alınması sürecinin bitimine kadar uzman mühendis ve teknik kadromuz ile yürütmekteyiz.

Contact Form

Proplay  Güvenlik Kodu

Ova Teknoloji ve Mühendislik Çözümleri A.Ş

Merkez Mah. Seçkin Sk. Dap Ofis Vadisi İ-Ofis  
K:4 No:62-63-64-65, 34348 Kağıthane/İstanbul

0212 222 95 25  

info@ovamuhendislik.com  

SOCIAL MEDIA


   

 We always aim for the best with high
    technology
 
© 2024 OVA Technology and Engineering Solutions Inc.